Letecké záběry z postupně vytvářené Zahrady Aizen

Tomáš LénárdVidea1 komentář

Aizen
V pondělí 24. srpna jsme natáčeli letecké záběry v zahradě Aizen / Thomayerova ul., kde právě probíhájí plánované úpravy. Novou podobu můžete zhlédnout na Dnu volného času 5. září od 14 hodin až do setmění.

Japonskou zahradu v Říčanech založil Ing. Petr Typlt v roce 1998 podle návrhu Takumi Mizokami a Ing. arch. Osamu Okamury. Zahrada byla zpřístupněna veřejnosti 7. 7. 2007. Pan Petr Typlt pracoval na budování zahrady až do své náhlé smrti v prosinci 2010. Poté se o zahradu starala jeho dcera Petra Brandejsová, která přišla s návrhem udělat ze zahrady obecně prospěšnou společnost.

V červnu 2013 zahradu převzala Jitka Valuchová a její otec Josef Valuch. Zahrada prochází v současné době většími zásahy, jako je výraznější modelace terénu, výstavba vodních toků, zvětšení jezírka, vybudování zázemí. Změny však nejsou pouze terénní, ale také společenské. Záměrem je oživit zahradu tak, aby se stala oblíbeným místem ke konání rozmanitých společenských a kulturních akcí.

V zahradě je dostatek prostoru pro všechny, co rádi pobývají, sportují a tvoří na nejzdravějším vzduchu. Kreativitě se zde meze nekladou. Zahradu určitě ocení hloubavé povahy k meditaci ale můžete zde piknikovat nebo si zahrát třeba frisbee, kroket a pod. Také zde naleznete příjemné studijní či pracovní prostředí, pokud si s sebou vezmete notebook. Hlavně je ale zahrada místem klidu a relaxace pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od městského ruchu.

Aizen-Plakát

One Comment on ““Letecké záběry z postupně vytvářené Zahrady Aizen”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.