Říčanské Školy: Jesličky a MŠ Landie

Tomáš LénárdRozhovory, VideaNapište komentář

Landie

Jesličky a MŠ Landie je předškolní zařízení zdravého životního stylu, zaměřené na všeobecný pohybový rozvoj a zdravou výživu. Pohyb formou hry je dětem nabízen v rozmanitém prostředí – v tělocvičně, herně, v lese, na sněhu i ve vodě, a to tak, že jednotlivé aktivity jsou pro ně dosažitelné a mohou se radovat z jakéhokoliv pohybu. V rámci našeho speciálu jsme ve školce natočili video a vyzpovídali pana ředitele Romana Jirouška.

Říčanské Školy: Magic Hill

Tomáš LénárdRozhovoryNapište komentář

MagicHill

Pokračujeme v našem speciálu o říčanských školách a školkách, tentokrát se stavíme v Magic Hill, ve škole, kde jejich slovy: „Jsou učitelé pro děti partnery a průvodci na cestě vzdělávání a kde jejich každodenním cílem není předat maximum informací, ale probudit v dítěti zájem, motivovat je k hledání, zkoumání, přemýšlení, tedy k učení.“ Na otázky odpovídala jednatelka ZŠ a MŠ Magic Hill Ing. Martina Olivová a ředitel ZŠ PhDr. Jan Voda, Ph.D.

Říčanské Školy: MŠ a ZŠ Nemo

Tomáš LénárdRozhovory, VideaNapište komentář

Nemo

Mateřská škola Nemo byla založena v roce 2006 v Pacově u Říčan a letos poprvé otevřela i první třídu základní školy. V rámci naší nové série videí mapující všechny říčanské školy a školky jsme tam byli natočit dokumentární video. Na otázky odpovídala ředitelka Lenka Sosnovcová.

Najde se v Říčanech vhodná tělocvična pro mladé? Nemají ambice na vrcholový sport, ale…

Jan KotrbaRozhovoryNapište komentář

Teamgym

Ano, jak uvádíme v našem titulku, zatím nemají říčanské gymnastky z oddílu TJ Tourist Říčany šance na vrcholovou sportovní gymnastku. Umějí však zaujmout dívenky od útlého věku pro pravidelné tréninky gymnastiky na výkonnostní úrovni. Jejich práce je nenahraditelná a vynikající. Ostatně toto sportovní odvětví má v Říčanech více než třicetiletou tradici a od roku 2012/2013 závodní družstva sklízejí úspěchy a sbírají medaile v mnoha soutěžích a závodech po celé České republice. Velikou zásluhu na tom mají trenérky, zejména dvě zakladatelky a vedoucí celého oddílu, Barbora Bernardová a Jitka Jechová. Právě s nimi jsme zapředli hovor.

Jsem úplně normální holka, jenom hraju ragby!

Jan KotrbaRozhovoryNapište komentář

Ragby 3

V České republice má řičanské ragby ten nejlepší zvuk. Už desítky let hraje tým z okraje Prahy významnou roli. Hráči už vybojovali i titul mistrů republiky. V posledních letech se však po bok mužů postavily i dívky a ženy. Prostě v Říčanech se začalo hrát ženské ragby.

Michal Horák o 85. výročí založení tenisu v Říčanech

Jan KotrbaReportáže, RozhovoryNapište komentář

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Psal se rok 1925, kdy říčanští tenisté, nadšenci z řad sokolů, začali budovat dva antukové kurty. Pochopitelně svépomocí. Trvalo to až do roku 1931, než byly slavnostně otevřeny. Letos však budou tenisté Sokola Říčany a Radošovice slavit 85 let trvání „bílého sportu“ v našem městě. Je to poměrně dlouhá doba, proto neuškodí nejen nahlédnout do historie, ale také se pozastavit nad současnou činností. Proto jsme se s našimi otázkami obrátili na současného předsedu oddílu Michala Horáka.

Video: Dojo Říčany

Tomáš LénárdRozhovory1 komentář

Dojo

Dojo na cestě v Říčanech již existuje 11 let, ale před nedávnou dobou se přestěhovalo do Domova seniorů Pod Kavčí Skálou. Vyzpovídali jsme jeho zakladatele Miroslava Skalu o stěhování i dalších aktivitách v Doju, mimo jiné o cvičení jogy a aikida.

FK Říčany: Přehlídky budoucích Rosických

Jan KotrbaRozhovoryNapište komentář

FKŘíčany2

Fotbalové turnaje, které pořádá FK Říčany, mají už patnáctiletou tradici a patří neodmyslitelně k zimní sezoně mládežnických družstev v našem regionu, navíc i v celém Středočeském kraji. Ani letošní rok není výjimkou, ale jen stvrzením, že o tyto turnaje je stále větší zájem. Svědčí o tom přihlášky nejen okolních celků jako Babic, Mnichovic, Ondřejova, Vyžlovky, Dobřejovic, Jesenice, Kostelce nad Černými Lesy, ale i ze vzdálenějších míst jako z Kolína, Berouna, Neratovic, či Příbrami. Jedná se o mini přípravky, starší přípravky i žákovské kategorie. Tedy fotbalové mládí, které potřebuje nejen trénovat, ale především hrát. Ideálním, i když ne plnohodnotně vybaveným místem k tomu je říčanská Sportovní hala, která týden co týden hostí toto fotbalové podhoubí a věřte, že je na co se dívat.

Jiří Pros: Florbal? Je to hokej v keckách

Jan KotrbaReportáže, RozhovoryNapište komentář

index

V současné době mají v říčanském florbalovém klubu FBC 150 členů, z toho je však 130 mládeže všech kategorií. Není mnoho sdružení a klubů, které se mohou pochlubit podobnou členskou základnou. Navíc florbalisté největší část svého sportovního snažení věnují mládeži, za což jim patří neskonalý dík. Duchovní otec a zakladatel FBC Říčany Jiří Pros už nejednou hovořil o začátcích fungování klubu, které sice nebyly nijak dramatické, ale spíš zajímavé. Proto mu i dnes dáváme slovo.

Jiří Boháček: Talent poznáte rychle

Jan KotrbaRozhovoryNapište komentář

Talent I

Mistrovství světa a Evropy ve sportovním rokenrolu 2015 se konalo v ruské Kazani a přineslo řadu zajímavých momentů, rozhodujících pro další vývoj tohoto sportu. Měli jsme tedy důvod o novinkách i dalším pokračování a zdokonalování této sportovně – taneční discipliny hovořit s Jiřím Boháčkem, šéftrenérem říčanského Twistu, který sklízí jeden úspěch za druhým a představuje světovou extratřídu.