Video: Street food festival

Tereza LetfusováReportáže, Videa19 komentáře

streetfood

Říčany měly svůj první Street Food Festival. Na mezinárodní den bez aut, ve čtvrtek 22. září, byla uzavřena ulice 17.listopadu od Masarykova náměstí po Štefánikovu ulici už od desáté hodiny dopoledne, aby se mohla postupně naplnit lidmi a stánky s občerstvením. Samotný festival začal ve čtyři hodiny odpoledne, kdy prodejci otevřeli své stánky a ulice se zaplnila lidmi. Už během prvních dvou hodin mělo několik stánků vyprodáno nebo muselo po několikáté doplňovat zásoby, u jiných stály dlouhé fronty. Zkušené „streetfoodaře“ – ty, co podobné festivaly navštěvují často, ale zdlouhavé čekání nezaskočilo.

Video: Říčanské ragbyové víkendy

Jan KotrbaReportáže, VideaNapište komentář

Rugby7

Rozhodně to není žádná náhoda, ale naopak zákonitost, vždyť Říčany jsou už delší dobu v myslích sportovních fandů zapsány jako centrum ragbyového sportu. A tak není divu, že pár týdnů před prázdninami a dovolenými se Stadion Josefa Kohouta stává dostaveníčkem ragbistů. Po měření sil mezi říčanskými školami, se na první červnový víkend objevili na hřišti senioři v boji o „Pražskou šunku“.

Video: Ragbyový turnaj Žákovského zastupitelstva

Jan KotrbaReportáže, Videa46 komentáře

TurnajZastupitelstva

Byl to opět překrásný pohled na říčanský ragbyový stadion Josefa Kohouta, když ho ve čtvrtek 19. května zaplnili žáci 6. – 9. tříd třech základní škol a dvou víceletých gymnázií. Celou akci pořádalo Žákovské zastupitelstvo Města Říčany ve spolupráci s Rugby Clubem Mountfield Říčany pod záštitou místostarostky Mgr. Hany Špačkové a za podpory hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery. Partnery byly společnost Rengl, Mikroregion Ladův kraj a Pekařství Frydrych.

Říčanské Školy: Jesličky a MŠ Landie

Tomáš LénárdRozhovory, VideaNapište komentář

Landie

Jesličky a MŠ Landie je předškolní zařízení zdravého životního stylu, zaměřené na všeobecný pohybový rozvoj a zdravou výživu. Pohyb formou hry je dětem nabízen v rozmanitém prostředí – v tělocvičně, herně, v lese, na sněhu i ve vodě, a to tak, že jednotlivé aktivity jsou pro ně dosažitelné a mohou se radovat z jakéhokoliv pohybu. V rámci našeho speciálu jsme ve školce natočili video a vyzpovídali pana ředitele Romana Jirouška.

Video: Ragbyové zázemí v novém hávu

Jan KotrbaReportáže, VideaNapište komentář

Satny

Byly to ukrutně dlouhé týdny a měsíce, kdy jsme chodili a jezdili kolem stadionu Josefa Kohouta a museli se dívat na torzo bývalých šaten ragbistů Mountfieldu, které lehly popelem nešťastnou náhodou při turnaji veteránů v květnu roku 2014. Byly to smutné pohledy a jen velcí optimisté věřili, že katastrofa k níž došlo, bude brzy zacelena a vybudují se nové šatny.

Video: Mládí v ragbyovém ráji a vítězství Říčan

Jan KotrbaReportáže, VideaNapište komentář

PYRF

Nelze začít jinak, než chválou na pořadatele říčanského Mounfieldu, který se významným dílem podílí na 3. ročníku mezinárodního turnaje pro mladé hráče, Youth Rugby Festival. Už jen sama účast více jak sto družstev ragbistů je pozoruhodná. A to zejména proto, že šlo o mladé hráče a hráčky ve věku od 6 do 16 let. Naskytla se tak dokonalá přehlídka skutečného, současného českého ragbyového mládí, v porovnání se zahraniční konkurencí. A nás může těšit, že dějištěm byly právě Říčany, které se tak na nějaký čas staly ragbyovým rájem. Celkem se představilo 1200 hráčů z 12 klubů a 6 zemí.

Video: Velikonoční nadílka ragbistek

Jan KotrbaReportáže, VideaNapište komentář

Turnaj

Sérii přípravných utkání na novou sezonu začaly ragbistky Říčan už začátkem měsíce ve Vídni. Na předvelikonoční víkend však klub připravil ještě mezinárodní turnaj za účasti Rugby Club Donau Wien, družstev Přelouče, Tatry Smíchov a Plzně. Bylo to zajímavé sobotní odpoledne, v němž domácí hráčky suverénně vyhrály a zejména ve finále proti Tatře Smíchov podaly prvotřídní výkon. Byla to doslovná velikonoční nadílka, s jakou vyprovodily z říčanského stadionu své soupeřky.

Video: Říčanské Laple zahájily zahraniční turné ve vídni

Tomáš LénárdReportáže, VideaNapište komentář

IMG_6249

V sobotu 27. ledna odjely říčanské ragbistky na první herní test po dlouhé zimní přípravě a jejich cílem byla rakouská Vídeň resp. Rugby Club Donau Wien. Do jarní části Elitní série nastoupí celkem 10 říčanských hráček a na hostování zůstávají plzeňské Kateřina Nováková a Natálie Malinovská. Do Plzně jde naopak hostovat 5 říčanských hráček. Vzhledem k tomu, že Vídeň disponuje hráčkami „A“ týmu i „B“ týmu, byla to ideální příprava pro Říčany i Plzeň. My jsme u toho nechyběli a natočili krátké video.

Říčanské Školy: MŠ a ZŠ Nemo

Tomáš LénárdRozhovory, VideaNapište komentář

Nemo

Mateřská škola Nemo byla založena v roce 2006 v Pacově u Říčan a letos poprvé otevřela i první třídu základní školy. V rámci naší nové série videí mapující všechny říčanské školy a školky jsme tam byli natočit dokumentární video. Na otázky odpovídala ředitelka Lenka Sosnovcová.

Video: Odbahnění Marvánku 3. část

Tomáš LénárdPříroda, VideaNapište komentář

Marvanek

Přinášíme vám poslední část letecké série o odbahnění Marvánku, tentokrát již finální stav, natočený 7. února 2016. Přikládáme i několik fotek dokumentujících průběh prací z 30. července 2015. Předchozí dvě videa naleznete na konci článku.