Video: Ragbyový turnaj Žákovského zastupitelstva

Jan KotrbaReportáže, Videa46 komentáře

TurnajZastupitelstva
Byl to opět překrásný pohled na říčanský ragbyový stadion Josefa Kohouta, když ho ve čtvrtek 19. května zaplnili žáci 6. – 9. tříd třech základní škol a dvou víceletých gymnázií. Celou akci pořádalo Žákovské zastupitelstvo Města Říčany ve spolupráci s Rugby Clubem Mountfield Říčany pod záštitou místostarostky Mgr. Hany Špačkové a za podpory hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery. Partnery byly společnost Rengl, Mikroregion Ladův kraj a Pekařství Frydrych.

Hrály zvlášť družstva chlapecká, dívčí a smíšená. Školy obsadily kategorie dle vlastního výběru a počtem družstev, které dokázaly v dané kategorii naplnit. Bylo možné hlásit družstva do všech kategorií i mít více družstev v jedné z nich. Dále platilo, že turnaje chlapců i dívek jsou hrány v kontaktním ragby a turnaje ve smíšených družstvech ve školním bezkontaktním ragby s pásky. Školy, jejíchž týmy v některé z kategorií zvítězily, postoupily jako škola do celostátního finále ve školním bezkontaktním ragby smíšených družstev, které se uskuteční 8. 6. 2016 v Praze Na Markétě.

Foto: Martin Novotný

Foto: Martin Novotný

Je naprosto jasné, že školní turnaj má své poslání v tom, získat další zájemce o tuto hru, ukázat přednosti, získat kluky i holky pro pravidelné trénování. A právě toto je živé voda říčanského ragby, které výchově mládeže věnuje nejen hodně financí, ale především času ve formě práce trenérů cvičitelů jednotlivých mládežnických kategorii. V žákovském turnaji jsme viděli mnoho zdatných hráčů, mnozí byli už členy Mountfieldu, ale protože hráli se svými kamarády, byli jim nejen vzorem, ale zpravidla je dokázali přivést až k výhrám. Všichni, kteří se turnaje účastnili, předvedli bojovná srdce, dobré hráčské výkony a dá se předpokládat, že se mnozí z nich budou ragby věnovat i nadále. Dveře do mládežnických celků budou mít otevřené.

A protože říčanští ragbisté kromě mistrovských zápasů všech kategorii myslí stále na další rozšiřování své základny a další popularizací této hry, koná se 4. června turnaj “Pražská šunka“, což je turnaj starších kategorii s mezinárodní účastí, dále pak 5. června Elitní turnaj žen a konečně 11. června Den dětí, který má vyloženě náborový charakter.

Foto: Martin Novotný

Foto: Martin Novotný

Konečná umístění:

Chlapci 6.-7.třída+primy a sekundy skupina A
1. U Říčanského lesa 7.třída
2. Státní gymnázium Říčany Prima 1
3. Bezručova 6. třída

Chlapci 6.-7.třída+primy a sekundy skupina B
1. Masarykovo náměstí 7.třída
2. Státní gymnázium Říčany Sekunda
3. U Říčanského lesa 6.třída

Chlapci 8.-9.třída+kvarty:
1. Masarykovo klasické gymnázium Říčany Kvarta

Dívky 6.-7.třída:
1. Masarykovo náměstí 6.třída
2. Bezručova 6. třída
3. Masarykovo náměstí 7.třída

Dívky 8-9.třída+tercie:
1. Bezručova 9. třída
2. Masarykovo náměstí 9.třída
3. Bezručova 8. třída

Smíšená družstva – skupina A
1. Masarykovo náměstí 7.třída 1
2. Státní gymnázium Říčany Tercie
3. Bezručova 7. třída

Smíšená družstva – skupina B
1. Bezručova 9. třída
2. Bezručova 8. třída
3. U Říčanského lesa 6.třída

46 Comments on “Video: Ragbyový turnaj Žákovského zastupitelstva”

  1. Evroappart78

    Агентство западной вторички «Евроаппарт» просит перепродажу и концессию вторички в Азии: яхты, шале или дуплексы. Наши предложения охватывают Италию, Италию, Германию, Гану, Испанию, Голландию, Испанию, Маврикий, Турцию, а также другие африканские турции. На нашем пресс-релизе evroappart.ru вы найдете самые миролюбивые энергообъекты по котировке и местопребыванию. В форме поиска вы намереваетесь выбрать задающую вас шория, ракурс новостройки, петровка и околонулевой фгод. В нашей онлайн-базе представлены как коммерческая инвалюту для трастовых инвестирований, так и шалы для сафари и отдыха в самых пейзажных ракурсах Германии. Авиабаза получает возможность онлайн-бронирования инвалюты. Если вы не нашли в комендатуре целесообразного вам объекта— свяжитесь с нами, мы обязательно найдем оптимальный вам спортобъект, по вашей кассации.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.